01

ARDUINO IDE İLE KAPSAMLI ARDUİNO EĞİTİMİ 

EĞİTİM TAKVİMİ (4 gün - Toplam 8 saat)

16 OCAK 2021 11:00-13:00

17 OCAK 2021 11:00-13:00

23 OCAK 2021 11:00-13:00

24 OCAK 2021 11:00-13:00

 

KİMLERE YÖNELİK : (Temel kodlama bilgisine sahip olmak koşulu ile)

 • Elektronik Severler ve Maker Uygulama Meraklıları – Değişik elektronik ve teknolojik uygulamalarda arduino kullanmak, akıllı projeler üretmek, geliştirmek isteyen tasarımcılar ve her yaştan elektronik meraklıları katılabilir.
 • Robotik Uygulama Meraklıları – Arduino temelli robotik uygulamalar yapmak, robot inşa etmek ve harekete geçirmek isteyenler katılabilir. 
 • Mühendislik öğrencileri – Elektrik, Elektronik, mekatronik alanında Arduino uygulamaları öğrenmek ve projelerde kullanmak isteyenler katılabilir
 • Her Branştan Öğretmenler – Eğitim kurumlarında elektronik, mekatronik, Maker kulübü kurmak, STEM Maker uygulamaları yapmak ve Arduino ile Tübitak ve benzeri bilim proje üretmek isteyen her branştan öğretmenler katılabilir.

 

Bilgisayarınızın olması eğitime katılmanız için yeterlidir.

KURS ÜCRETİ

Arduino temel eğitimi ücreti 425 TL’dir. Bu eğitimle birlikte katılımcılara Arduino Temel Eğitim Seti hediye edilecektir. 5’li arkadaş grubu olarak kayıt olmanız dahilinde yüzde 10 indirim kuponu kazanabilirsiniz. Eğitim fiyatları pandemi dönemine özel uygun fiyatlardır.
ücret

KONTENJAN

Kontenjan : 10 kişi Eğitim çevrimiçi olarak ZOOM üzerinden gerçekleştirilecek, setler katılımcının eğitim siparişinde belirttiği adrese kargolanacaktır. Ayrıca sorularınız ve iletişim için aşağıda linki bulunan Whatsapp grubumuza katılabilirsiniz..
kontenjan

01

Ardino Seti

02

Zoom Üzeriden Uygulamalı Arduino Dersi

03

Kurum Onaylı Sertifika

02

ARDUİNO TEMEL EĞİTİM SETİ

Hakkında

Eğitim kapsamında öğrencilere bir Arduino malzeme seti katılımcılara hediye edilecektir. Set içeriğinde 1 adet Arduino UNO Klon, 1 adet breadboard, 1 adet uzaklık sensörü, 1 adet motor, 1 adet buzzer, 1 adet ışık sensörü, pervane, pil, jumper kablo, LED ve direnç bulunmaktadır.

Eğitim süresince set içerisinde bulunan her bir elemanın tanıtımı, kullanımı ve nasıl programlanacağı uygulamalı olarak gösterilir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

 1. Arduino ve özellikleri tanıtılır
 2. Arduino nedir?
 3. Arduino çeşitleri
 4. Arduino Uno’nun genel özellikleri
 5. Arduino Uno bilgisayara nasıl bağlanır
 6. Arduino programı bilgisayara nasıl kurulur?
 7. Arduino’ya nasıl program yüklenir?
 8. Arduino’ya program yüklerken çıkabilecek basit hatalar
 9. Kodlama mantığı ve algoritma kurma oyunları oynanır
 10. Arduino IDE ile kodlama
 11. Arduino ile LED yakma
 12. Arduino ile Sıralı LED yakma
 13. Arduino ile buzzerdan ses çıkarma
 14. Arduino ile buton kullanma
 15. Buton ile LED kontrolü
 16. Buton ile buzzer kontrolü
 17. PWM pinlerinin tanıtımı
 18. Fotodirenç kullanımı
 19. Fotodirenç ile LED kontrolü
 20. Potonsiyometre kullanımı
 21. Potonsiyometre ile LED parlaklığını ayarlama
 22. Uzaklık sensörü tanıtımı ve kullanımı
 23. Uzaklık sensörü ile LED kontrolü
 24. Uzaklık sensörü ile buzzer kontrolü
 25. Arduino ile Motor kullanımı
 26. Uzaklık Sensörü ile motor kontrolü
Hadi Kodla!

03

Eğitmen Hakkında

Nurdeniz Altınoluk

Nurdeniz Altınoluk, lisans eğitimini TOBB ETU Elektrik elektronik Mühendisliği bölümünde 2018 yılında tamamladı. 2017 yılında, 22 yaşında mühendislik fakülteleri laboratuvar sistemleri üzerine ürünler geliştiren Desard isimli şirketini kurdu. 2020 yılı itibariyle Desard’a bağlı olan Mor Atölye isimli eğlenceli eğitim ve setler sunan girişimi faaliyete geçirdi. 

Bu Eğitimin Size Kazandıracakları

Arduino Programlama yazılımsal ve donanımsal bir yöntemdir. İnsanların ticari, hobi ya da Maker (Kendin Yap) felsefesi ile geliştirdiği yazılım temelli uygulamaların geliştirilmesine imkan sağlar. Bu eğitim ile bireylerin bilinçli bir şekilde Arduino vb. geliştirme kartlarını programlayabilmeleri amaçlanmaktadır.

 

Bu eğitim süreci katılımcıları robotik alanında geliştirmenin yanında, bilim ve teknoloji alanına yönlendirmekte, bu alanlarda yapılacak çalışmalara zevk ve ilgiyle katılmaları yönünde motive etmektedir.

 

Bu eğitimde katılımcılar, elektronik temel sistem ve kavramlardan başlayarak adım adım mekanik yapıların nasıl çalıştıklarını incelerler ve bu düzenekleri kendileri tecrübe ederek hayata geçirirler ayrıca nasıl programlandıklarını öğrenirler.

Girişimci eğitmenimiz eşliğinde katılımcıda “ben bir ürün ortaya koyabiliyorum” özgüveni ve heyecanını kazandırarak yeteneklerinin farkına varması ve girişimci bakış açısı edinmesi sağlanır.

 

İletişim için : 0553 031 66 84

Eğitimlerden haberdar olmak ve yardımlaşmak için Whatsapp grubumuza katılabilirsiniz:) 

Whatsapp Grubu : https://chat.whatsapp.com/HkYqLldE32p12SrXMt5TWU

Demo İsteyin!

Teknik ekibimiz okulunuza ziyarete gelip hello 1.0 deney setini deneyimlemenize yardımcı olsun!